BLOG
Aktualności

Przyjdź do nas na praktyki!

nowosolskie targi pracy i edukacji

Chcesz produktywnie wykorzystać wakacje? Zapraszamy na praktyki! Okres między semestrami to dobry czas nie tylko na odpoczynek, ale także na rozwój! Szkol się pod okiem najlepszych, zdobywaj wiedzę i doświadczenie.

To Twój czas!

Jeśli czytasz ten wpis, prawdopodobnie szukasz możliwości odbycia praktyk zawodowych. I słusznie! Młodość to najlepszy czas na eksperymentowanie w sprawach zawodowych!

Prawdopodobnie jeszcze nie do końca wiesz, czym chciałbyś się zajmować w przyszłości. Rozważasz kilka możliwości, jedne przemawiają do Ciebie bardziej, inne mniej. Jak znaleźć to, co naprawdę będzie Ci się podobać?

Przede wszystkim – daj sobie czas. Szkoła średnia i studia to ważne lata – to nie tylko czas na edukację, ale też na poznawanie samego siebie. Szukaj swoich pasji, sprawdzaj co naprawdę Cię kręci i jakie możliwości stoją przed Tobą. Po kilku latach w szkole może okazać się, że profil, który wybrałeś niekoniecznie sprawia Ci radość. Oczywiście może też być zupełnie na odwrót – kierunek, który wybrałeś okaże się strzałem w dziesiątkę. Jak dojść do tego, co naprawdę Ci się podoba i ustalić plany na przyszłość? Mamy dla Ciebie kilka porad!

Szukaj doświadczeń i wykorzystuj możliwości

Pamiętaj, że nie musisz od razu pracować w zawodzie, którego się uczysz. Jesteś młody i możesz próbować różnych opcji! Wykorzystaj to, że świat stoi przed Tobą otworem. Co możesz zrobić by się rozwijać?

  • zapisz się na dodatkowe zajęcia,
  • zostań wolontariuszem w fundacji lub stowarzyszeniu,
  • poszukaj wakacyjnej praktyki,
  • podejmij pracę sezonową,
  • wyjedź za granicę na wymianę studencką.

W obecnych czasach Twoje możliwości są niemal nieograniczone! Każda dodatkowa aktywność podejmowana przez Ciebie, pozwoli Ci lepiej poznać siebie i zrozumieć, co chciałbyś robić w przyszłości. Dzięki temu będziesz odkrywać swoje mocne strony i nauczysz się określać swoje cele i plany. Zgromadzone doświadczenie pozwoli Ci nauczyć się swojej wartości.

Zmień wiedzę w praktyczne umiejętności

Wiedza i zgromadzone doświadczenie to Twoja przewaga na rynku pracy. Po gromadzeniu doświadczenia, zdobywaniu wiedzy teoretycznej, czas na stronę praktyczną! Znajdź firmę, która chętnie przyjmie Cię na praktyki, staż lub do pracy i zdobywaj nowe umiejętności, które przydadzą Ci się w przyszłości.

W naszej firmie chętnie współpracujemy z młodymi i ambitnymi uczniami, którzy mają chęć się rozwijać. Podczas praktyk zawodowych uczniowie mogą poznać strukturę firmy, schemat jej funkcjonowania i codzienne obowiązki, które łączą się z pracą w Mazelu. Chętnie pokazujemy jakie zadania realizuje się w branży elektrycznej i elektroenergetycznej. To, czego młode pokolenie może się od nas nauczyć to przede wszystkim pracowitość, ambitne podejście do wyzwań i niezbędna wiedza teoretyczna oraz praktyczna.

Szukasz miejsca na praktyki zawodowe? Napisz do nas na praca@mazel.pl i spędź z nami wakacje!

Poznaj Wirginię, naszą stażystkę!

Szukając praktyk, możesz wziąć przykład z naszej stażystki, Wirginii. Wirginia jest uczennicą CKZIU Elektryk w Nowej Soli na profilu Technik Ekonomista. O możliwości odbycia stażu dowiedziała się właśnie ze szkoły. Jako przyszły ekonomista, Wirginia odbywała staż w kilku działach, tak by jak najlepiej poznać różne aspekty funkcjonowania firmy. Podczas 150 godzin spędzonych w Mazelu, Wirginia poznała praktyczne aspekty pracy biurowej odbywając staż w dziale Kadr, Księgowości, Oferowania oraz w recepcji.

Wirginii życzymy samych sukcesów – ukończenia szkoły z wyróżnieniem i znalezienia swojej ścieżki kariery! Mamy nadzieję, że czas spędzony w Mazelu chociaż trochę pomógł w wyborze ścieżki zawodowej. Powodzenia!

praktyki nowa sól mazel

Data: 2020/07/24