Automatyka budynkowa Mazel

Automatyka budynkowa z korzyścią dla naszego życia

Prawie 40% zużywanej energii na świecie pochłaniają budynki. Rozwiązaniem, które pozwoli na redukcję kosztów eksploatacji i przede wszystkim energii jest zastosowanie automatyki budynków.

Obecnie budynki, szczególnie te mieszkalne, projektowane są w taki sposób, aby były w pełni funkcjonalne. Dotyczy to również elementów związanych z eksploatacją i zużyciem energii. Budowanie w trendzie ekologicznym determinuje wprowadzanie rozwiązań sprzyjających środowisku naturalnemu – redukcji zużycia prądu i mniejszej emisji gazów cieplarnianych. Ale automatyka to nie tylko proekoloiczny trend.

Obniżka kosztów eksploatacji i większy komfort życia

Wprowadzenie automatyki budynkowej pozwala zredukować koszty związane z użyciem energii. Zarządzanie energią jest wówczas łatwiejsze. Wprowadzając centralny system monitorujemy i kontrolujemy zużycie energii w zależności od pór roku, warunków pogodowych czy trybu pracy. Dzięki zastosowaniu odpowiednich systemów możemy automatycznie przełączać źródła zasilania, a tym samym przyczynić się do mniejszego zużycia energii.

Automatyka budynkowa sprzyja ekologii

Zastosowanie odpowiednich funkcjonalności w domu pozwala na kontrolowanie i sterowanie urządzeniami, np. napędami rolet, żaluzji, zasłon, ogrzewaniem, wentylacją, klimatyzacją, oświetleniem czy napędami bramowymi. Mazel pomaga podnieść funkcjonalności budynku mieszkalnego poprzez wprowadzenie odpowiednich funkcji komfortu, zapewniając maksymalną efektywność energetyczną oraz monitoring mediów.

Sprawdź nasze usługi w obszarze automatyki

Automatyka budynkowa jest efektywna

Za efektywnością idzie funkcjonalność oraz ekonomiczność. Stosowanie automatyki w budynkach mieszkalnych nie tylko podnosi standard pomieszczeń i w konsekwencji naszego życia w nich, ale sprzyja również ekologii. Niektóre rozwiązania mogą być na tyle elastyczne, że można przeprowadzać modyfikacje oraz stosować specjalne scenariusze wynikające np. ze zmian warunków panujących na zewnątrz obiektu oraz warunków użytkowania wewnątrz.

Automatyka budynkowa Mazel

Automatyka budynkowa to również integracja z systemami bezpieczeństwa. Wszelkie instalacje alarmowe i antywłamaniowe mogą być zarządzane w ramach rozwiązań automatyki. Integracja umożliwia wykorzystanie informacji np. z czujek do sterowania innych elementów systemu (oświetlenie) celem uzyskania określonych funkcji odstraszających czy uzbrajających.

Większość systemów automatyki budynkowej wykorzystuje do komunikacji różne media, są wśród nich okablowania (sieć kabli). Stworzenie odpowiedniej infrastruktury jest ważnym elementem wprowadzenia do budynku tego typu rozwiązań. Mazel projektuje oraz realizuje instalacje oraz układy automatyki.