Blog
aktualności

Inteligentne budynki KNX. Instalacja elektryczna nowej generacji

Programując inteligentne budynki KNX, umożliwiamy optymalizację pod kątem wydajności i monitorowanie procesów zachodzących w obrębie docelowego obiektu. Czym jest instalacja elektryczna nowej generacji? Jakie płyną z niej korzyści?

Czytaj dalej

Finał Szlachetnej Paczki 2020

W tym roku postanowiliśmy zrobić coś pięknego! Z inicjatywy naszych kolegów z działu realizacji zagranicznych, wzięliśmy udział w Szlachetnej Paczce. Nie raz przekonaliśmy się, że w Mazelu siła – i teraz było podobnie!

Czytaj dalej

Automatyka przemysłowa w Mazel

Projektant instalacji automatyki praca

Automatyka przemysłowa to gałąź przemysłu, którą zajmujemy się od wielu lat. Dzięki temu, dostarczamy rozwiązania umożliwiające monitoring i wizualizację procesów przemysłowych. Jak pracujemy na co dzień?

Czytaj dalej

Szybki rozwój fotowoltaiki w Polsce? Takie są plany

Rozwój fotowoltaiki w Polsce widoczny jest bardzo dobrze, a duży wpływ miał na niego program Mój Prąd. Niestety, rządowe pieniądze przeznaczone na ten cel powoli się kończą. Czy to oznacza także spowolnienie rozwoju energii słonecznej?

Czytaj dalej

Jak wygląda powrót do Mazela po urlopie macierzyńskim?

Jakiś czas temu powitaliśmy z powrotem naszą koleżankę, Martynę Krawczyk z Działu Realizacji Zagranicznych. Martyna wróciła do nas po swoim urlopie macierzyńskim – jak przeżywa powrót na stanowisko i jak zmieniła się firma podczas jej nieobecności?

Czytaj dalej

Walka z COVID-19 a sprawa zielonej energii

Kryzys gospodarczy wywołany przez koronawirusa odczuwalny jest niemal na całym świecie. Komisja Europejska szuka rozwiązań, które mogłyby złagodzić jego skutki. Odpowiedzią na stąpnięcie gospodarcze mają być odnawialne źródła energii.

Czytaj dalej

Elektrownia fotowoltaiczna w technologii 4.0

W połowie września spółka KGHM ZANAM rozpoczęła w Legnicy budowę pierwszej w Polsce elektrowni fotowoltaicznej w technologii 4.0. Czym będzie się wyróżniać na tle innych elektrowni i co oznacza to dla przemysłu energetycznego?

Czytaj dalej

Jak wyglądają etapy rekrutacji w Mazelu?

jak wygląda proces rekrutacji mazel

Jak w każdej firmie, proces rekrutacji ma u nas swoje poszczególne etapy. Twoje CV nie leży schowane głęboko w szafce – intensywnie nad nim pracujemy! Zobacz, jak wygląda nasz proces rekrutacji i zaaplikuj na wolne stanowisko.

Czytaj dalej

Fotowoltaika w Polsce stale rośnie

fotowoltaika w polsce rozwój

Najnowsze dane Polskich Sieci Energetycznych wskazują jasno – fotowoltaika w Polsce rośnie w siłę. Jak wygląda jej przyszłość w kraju?

Czytaj dalej

Wzięliśmy udział w Gaszyn Challenge

Lubimy pomagać na różne sposoby. Jednym z nich było wzięcie udziału w popularnym #GaszynChallenge. Jak sobie poradziliśmy?

Czytaj dalej

Przyjdź do nas na praktyki!

Chcesz produktywnie wykorzystać wakacje? Zapraszamy na praktyki do naszej firmy! Zobacz, dlaczego warto się rozwijać.

Czytaj dalej

Czarny poniedziałek

22 czerwca 2020 roku był jednym z gorszych dni dla polskich elektrowni. Jak się okazuje, na skutek różnych wydarzeń, moc jednostek spadła o około 4 GW.

Czytaj dalej

52 miliardy zł na inwestycje

52 miliardy złotych na rozwój sieci elektroenergetyczny w Polsce

Czas na inwestycję w sieci elektroenergetyczne! Operatorzy systemów dystrybucyjnych i przesyłowych uzgodnili z prezesem URE 52 miliardy złotych na rozwój.

Czytaj dalej

Jak powstawało Centrum Zdrowia Matki i Dziecka w Zielonej Górze

Centrum Zdrowia Matki i Dziecka

W Zielonej Górze powstaje nowoczesne Centrum Zdrowia Matki i Dziecka, które już w 2021 r. przyjmie pierwszych pacjentów. To jedna z realizacji, z których szczególnie jesteśmy dumni właśnie ze względu na charakter placówki.

Czytaj dalej

Jak działamy podczas epidemii?

Jak poradziliśmy sobie z epidemią koronawirusa?

Jak poradziliśmy sobie z niespodziewaną pandemią koronawirusa? Co ta sytuacja oznacza dla firmy?

Czytaj dalej

Debata „Energia, energetyka, rynek – inaczej” podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego

Debata „Energia, energetyka, rynek – inaczej” podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego

Ruszył Europejski Kongres Gospodarczy online. Ze względu na pandemię wszystkie debaty, rozmowy, prezentacje i webinary odbywają się zdalnie, a już 18 maja odbędzie się debata na temat rynku energetycznego.

Czytaj dalej

Dlaczego warto postawić na rozwój zawodowy?

Dlaczego warto postawić na rozwój zawodowy?

Pracownik, który nie rozwija swoich kompetencji i nie poszerza swojej wiedzy, działa nie tylko na swoją niekorzyść, ale także firmy, w której pracuje. Nie bez powodu mówią, że stanie w miejscu jest równoznaczne z cofaniem się. Dowiedz się, dlaczego rozwój zawodowy jest tak ważny i jak najlepiej go zaplanować.

Czytaj dalej

Karta rabatowa Nowej Pracy

Karta rabatowa Nowej Pracy

Czy znasz już program lojalnościowy Nowej Pracy? Jako pracownik firmy Mazel, możesz skorzystać z atrakcyjnych zniżek. Poznaj szczegóły!

Czytaj dalej

Karta MultiSport dla pracowników Mazel

Karta MultiSport dla pracowników Mazel

W firmie Mazel dbamy o pracowników i pomagamy im w utrzymaniu dobrego formy i samopoczucia. Dlatego dajemy możliwość posiadania karty MultiSport, dzięki której nasi pracownicy mogą korzystać z oferty ponad 4 tysięcy punktów sportowych w Polsce.

Czytaj dalej

Pełnomocnik ds. funkcjonowania i rozwoju przedsiębiorstw energetycznych w MAP

Pełnomocnik ds. funkcjonowania i rozwoju przedsiębiorstw energetycznych w Ministerstwie Aktywów Państwowych

W Dzienniku Urzędowych Ministerstwa Aktywów Państwowych opublikowano zarządzenie powołania pełnomocnika ds. funkcjonowania i rozwoju przedsiębiorstw energetycznych podlegających nadzorowi ministra aktywów państwowych.

Czytaj dalej

Jak wygląda praca zespołu prefabrykacji rozdzielnic?

Piotr Goluda - dział prefabrykacji rozdzielnic

Poprosiliśmy Piotra Goludę z działu prefabrykacji rozdzielnic, aby powiedział kilka słów o zadaniach, które realizuje jego zespół. Jak wygląda ich praca?

Czytaj dalej

Komunikat

Mazel

Szanowni Państwo Z uwagi na zaistniałą sytuację w kraju i na świecie informujemy, że pracujemy w ograniczonym składzie.  Wielu z nas ma home office lub wykorzystuje opiekę nad dziećmi. Prosimy zatem o wyrozumiałość na wypadek opóźnień w reakcji na wiadomości. Liczymy na społeczne zrozumienie i oby ta sytuacja jak najszybciej się skończyła. Pozdrawiamy i żywimy nadzieję na minimalne…

Czytaj dalej

Wpływ koronawirusa na rynek elektroenergetyczny

Wpływ koronawirusa na rynek elektroenergetyczny

Jacek Sasin, wicepremier i minister aktywów państwowych, zapewnił wczoraj, że napięta sytuacja związana z koronawirusem w Polsce nie wpłynie na dostawy prądu.

Czytaj dalej

Czym zajmuje się zakład automatyzacji procesów produkcyjnych?

Zapraszamy po raz kolejny na rozmowę z Tomaszem Koziołkowskim, kierownikiem zakładu automatyzacji procesów produkcyjnych. Tym razem, Tomasz opowiada nam o szczegółach swojej pracy i o tym z jakimi klientami pracuje. 

Czytaj dalej

Jak orkan wpłynął na produkcję energii?

orkan sabina produkcja energii elektrycznej

Kilka dni temu przez Europę przewinął się orkan Sabina, który sparaliżował działanie dużej części miast, w tym szczególnie lotnisk i portów. A jak wpłynął na produkcję energii? 

Czytaj dalej

Poznaj nas: Tomasz Tomiak

Tomasz Tomiak Dział Realizacji Zagranicznych

Tomasz Tomiak to kierownik Działu Realizacji Zagranicznych. Czym konkretnie zajmuje się jego dział i jakich pracowników poszukuje? 

Czytaj dalej

Warsztaty z IGE-XAO

Mamy przyjemność zaprosić Państwa na prezentację i warsztaty z zakresu Intuicyjnego Cad’a elektrycznego, automatyki do rysowania schematów firmy IGE-XAO o nazwie SEE Electrical.

Czytaj dalej

Polska coraz większym importerem prądu

energia elektryczna w polsce

Czas podsumować rok 2019 pod względem wymiany handlowej energii elektrycznej przez Polskę. Gdzie eksportowaliśmy najwięcej prądu? 

Czytaj dalej

Poznaj nas: Łukasz Foryś

łukasz Foryś mazel

Poznajcie Łukasza Forysia, naszego kierownika Działu Realizacji Instalacji Elektrycznych. Na czym polega jego praca i z jakimi klientami ostatnio współpracował? 

Czytaj dalej

Radosnych Świąt Bożego Narodzenia

Najjaśniej świecącej pierwszej gwiazdki, niezapomnianych spotkań z rodziną, ciepła, radości i niegasnącej nadziei ⭐ Wesołych Świąt Bożego Narodzenia! ?

Czytaj dalej

Spotkanie – Pracownicze Plany Kapitałowe

Ważna informacja dla wszystkich pracowników!

Czytaj dalej

Świąteczna atmosfera w Mazelu

Grudzień to czas przygotowań do Bożego Narodzenia i wspólnego celebrowania świątecznej atmosfery. I w naszej firmie nie zabrakło świątecznych spotkań i emocji! Zobaczcie sami! 

Czytaj dalej

Nasz udział w Targach Pracy i Edukacji w Nowej Soli

19 listopada 2019 r. wzięliśmy udział w V Nowosolskich Targach Pracy i Edukacji organizowanych w CKZiU Elektryk.

Czytaj dalej

Poznaj nas: Jan Ługowski

Jan Ługowski, dział serwisu mazel

Zapraszamy na krótką rozmowę z Janem Ługowskim, kierownikiem Działu Serwisu. Pan Jan pracuje w naszej firmie od 8 lat. Co do tej pory zaobserwował?  

Czytaj dalej

V Nowosolskie Targi Pracy i Edukacji

mazel na targach pracy uz

Już 19 listopada weźmiemy udział w V Nowosolskich Targach Pracy i Edukacji, które odbędą się w Hali Sportowej CKZiU Elektryk w Nowej Soli. Wszystkich zainteresowanych pracą u nas, serdecznie zapraszamy! 

Czytaj dalej

Dzień z Cobotami

mazel warsztaty coboty

2 października w naszym laboratorium odbyły się bezpłatne warsztaty z cobotami. Poznaliśmy trendy z zakresu robotyzacji przedsiębiorstw i mieliśmy szansę zaprogramować własnego robota wspomagającego!

Czytaj dalej

Wicemistrzowie w II Turnieju w Kręgle

II Turniej w Kręgle pracowników Nowej Pracy W połowie października wzięliśmy udział w integracji z pracownikami firm JOST, Alumetal i Nord podczas turnieju w kręgle. To już druga edycja tego wydarzenia i nieskromnie przypomnimy, że to właśnie my ją zainicjowaliśmy! Impreza odbyła się 11 października w kręgielni Bowling Club w Zielonej Górze. Tak jak w poprzednim…

Czytaj dalej

Mazel na Zachodnim Forum Gospodarczym 2019

Zachodnie Forum Gospodarcze Mazel

Na początku października w Zielonej Górze i Nowej Soli odbyła się kolejna edycja Zachodniego Forum Gospodarczego organizowanego przez Organizację Pracodawców Ziemi Lubuskiej. Również braliśmy w nim udział! 

Czytaj dalej

Bezpłatne warsztaty z cobotami

automatyka przemysłowa

Jesteś zainteresowany robotyzacją przedsiębiorstw? We wtorek, 2 października, w naszym laboratorium odbędą się bezpłatne warsztaty z cobotami!

Czytaj dalej

Spełniamy wymagania ISO 9001:2015-10

Zależy nam na najwyższej jakości świadczonych usług, dlatego stale podnosimy nasze kwalifikacje i pracujemy nad nowymi rozwiązaniami. Naszą ciężką pracę potwierdzają różnego rodzaju certyfikaty i uzyskane tytuły, w tym certyfikat ISO 9001.

Czytaj dalej

Pierwsze dotacje z programu Mój Prąd

program mój prąd dofinansowanie

Ruszył nabór do programu Mój Prąd przygotowanego przez Ministerstwo Energii we współpracy z Ministerstwem Środowiska. To szansa na możliwość poprawy efektywności energetycznej gospodarstw domowych. 

Czytaj dalej

Nowa Praca na 9. Food Truck Fest [ZDJĘCIA]

W poprzedni weekend razem z Nową Pracą i Reprezentuj zamknęliśmy sezon wakacyjny! Dziewiąta edycja Food Truck Fest była wyjątkową – dlaczego? Przekonajcie się sami.

Czytaj dalej

Lubimy dobrze zjeść!

food truck fest zielona góra nowa praca

9. edycja Food Truck Fest w Zielonej Górze przed nami! Już w ten weekend na placu koło Centrum Biznesu możesz spróbować smaków z całego świata! Co Cię czeka oprócz dobrego jedzenia? 

Czytaj dalej

Poznaj nas: Jacek Czyżewski

Jacek Czyżewski Mazel

Dziś przedstawiamy Wam najwyższego człowieka w naszej firmie! Czym zajmuje się Jacek Czyżewski w Mazelu i czy jego wzrost pomaga mu jakoś w pracy? 🙂

Czytaj dalej

Akcja ewakuacja

ewakuacja mazel

Pod koniec lipca w Mazelu odbyły się ćwiczenia z ewakuacji budynku. Czy dalibyśmy sobie radę w razie niebezpieczeństwa? Sprawdź!

Czytaj dalej

Jak polski system elektroenergetyczny wytrzymuje upały?

czy polski system energetyczny czeka kryzys?

Fala upałów powraca, a to oznacza bardzo stresujący okres dla polskich elektrowni. W czerwcu pisaliśmy o nowo ustanowionym rekordzie zapotrzebowania na moc w okresie letnim, który został pobity zaledwie kilka dni później.  Importu mocy elektrycznej od sąsiadów stał się ponownie konieczny, a to rodzi pytanie – w jakim kierunku zmierza polska energetyka? 

Czytaj dalej

Poznaj nas: Piotr Goluda

poznaj nas mazel piotr goluda

Przedstawiamy naszego kolejnego pracownika, który występuje w cyklu Poznaj nas! Piotr Goluda zaczynał pracę jako montażysta, teraz kieruje działem prefabrykacji rozdzielnic.

Czytaj dalej

Prąd z Bałtyku za 6 lat

PGE planuje do 2030 roku przeznaczyć miliardy złotych na budowę farm wiatrowych na Bałtyku. Według założeń, pierwszy prąd z inwestycji miałby popłynąć do polskich domów między 2025 a 2026 rokiem. 

Czytaj dalej

Poznaj nas: Klaudia Randla

Klaudia Randla Mazel

Klaudia Randla na stanowisku asystentki projektanta w naszej firmie pracuje od sierpnia 2016 roku. W ciągu tygodnia projektuje instalacje elektryczne, w wolne weekendy uwielbia jeździć w góry. Co opowiedziała nam o swojej pracy i swoich zainteresowaniach?

Czytaj dalej

Rekordowe zapotrzebowanie na energię

rekordowe-zapotrzebowanie-na-moc

Lato daje się we znaki w tym roku wszystkim. W połowie czerwca br. zapotrzebowanie latem na energię w Polsce po raz pierwszy przekroczyło 24 GW. Jeśli upały będą się utrzymywać jeszcze przez jakiś czas, część elektrowni może nie dać sobie rady, chociaż już pracują z obniżoną mocą.

Czytaj dalej

II Przystanek Praca

II-przystanek-praca-2019

Już 14 czerwca odbędzie się w Nowej Soli druga edycja akcji „Przystanek Praca” przygotowanej przez firmy zrzeszone w inicjatywie Nowa Praca. Akcja w zeszłym roku cieszyła się naprawdę dużą popularnością i zgromadziła wielu zainteresowanych pracą w nowosolskiej strefie ekonomicznej.

Czytaj dalej

Pierwszy w Polsce magazyn energii

magazynowanie energii mazel

PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna ogłosiła przetarg na wybór podmiotu, który zbuduje magazyn energii elektrycznej o mocy 1 MW zintegrowany z blokiem konwencjonalnym. Będzie to pierwsza taka inwestycja w Polsce.

Czytaj dalej

Festyn Rodzinny 2019

piknik rodzinny mazel festyn

Co prawda Dzień Dziecka dopiero za miesiąc, ale już ruszamy z zapisami na nasz piknik rodzinny! Ciekawy jakie atrakcje dla Was planujemy? 

Czytaj dalej

Poznaj nas: Tomasz Koziołkowski

Tomasz Koziołkowksi Mazel

Tomasz Koziołkowski jest zaangażowanym kierownikiem zakładu automatyzacji procesów produkcyjnych. Po pracy chętnie jeździ na rowerze i… przekonajcie się sami.

Czytaj dalej

Nowe regulacje unijne

limity energii

Kraje członkowskie Unii Europejskiej zdecydowały o zmniejszeniu ilości CO2 w unijnej energetyce. Parlament Europejski poparł wniosek.

Czytaj dalej

Poznaj nas: Maciej Bielniak

Maciej Bielniak

Maciej pracuje u nas już ponad 10 lat – to kawał historii firmy. Był świadkiem rozwoju firmy i jak sam przyznaje Mazel się zmienia, a jego pracownicy rosną razem z nim. Sprawdźcie którymi realizacjami może się pochwalić i czy uważa swoją pracę za ekscytującą.

Czytaj dalej

Elektrownie mogą się uzupełniać

mazel elektrownie oze

Według ekspertów elektrownie tradycyjne i odnawialne mogą koegzystować i wzajemnie się uzupełniać. Pogarszająca się kondycja jednostek konwencjonalnych coraz częściej będzie wymagała wsparcia nowoczesnych źródeł energii.

Czytaj dalej

Targi Pracy na Uniwersytecie Zielonogórskim

Targi Pracy UZ

20 marca braliśmy udział w XVII Targach Pracy Uniwersytetu Zielonogórskiego. Pojawiliśmy się tam już po raz kolejny, bo wierzymy w potencjał i zaangażowanie studentów. Może wśród nich znajdzie się ktoś kto zdecyduje się na pracę w naszej firmie? O tym dlaczego warto pojawiać się na takich wydarzeniach zapytaliśmy naszego przedstawiciela, Piotra Goludę. Dlaczego pojawiacie się…

Czytaj dalej

Poznaj nas: Dawid Sadłowski – Monter rozdzielni elektrycznych

Dawid Sadłowski

Poznajcie Dawida, który jest jednym z bohaterów naszej kampanii! Dawid jest z nami już ponad dwa lata i zajmuje się montażem rozdzielni elektrycznych.  Jego praca pozwala nam dostarczać najlepsze rozwiązania naszym zleceniodawcom, a pogodne usposobienie sprawia, że praca z Dawidem jest bardzo przyjemna. Czy praca robi na nim wrażenie i jak spędza czas po godzinach?

Czytaj dalej

Granice polskiego górnictwa

polskie górnictwo

Temat przyszłości polskiej energetyki, a w szczególności górnictwa, powraca bardzo często. Pojawia się pytanie czy pozyskiwanie energii z nowoczesnych źródeł jest bezpieczniejsze niż tradycyjne górnictwo. Jak się okazuje, już teraz narażamy się na pewne zagrożenia naturalne.

Czytaj dalej

Dołącz do akcji „Biegać każdy może”!

Biegać Każdy Może Mazel 2019

Mamy zaszczyt zaprosić i zachęcić wszystkich naszych Pracowników do podjęcia biegowego wyzwania międzyzakładowego.

Czytaj dalej

Poznaj nas: Arleta z Działu Kadr

Arleta Maciejewska Kadry i Administracja

Arleta pracuje z nami od ponad 20 lat. Na własne oczy widziała, jak Mazel się rozwija i w jakim kierunku. Zna firmę od podszewki i ze szczególną starannością dba o porządek w dokumentacji. Poznajcie ją bliżej.

Czytaj dalej

Czy Polska jest gotowa na energię atomową?

Zakłada się, że do 2030 roku udział węgla w miksie energetycznym będzie zmniejszony do 60%. Stan taki ma udać się osiągnąć dzięki energii atomowej. Jak zauważają jednak dr Artur Bartoszewicz z SGH oraz Marcin Roszkowski, prezes Instytutu Jagiellońskiego, przyszłość atomu w Polsce nie jest taka pewna.

Czytaj dalej

Co automatyka przemysłowa może dać twojej firmie?

automatyka przemysłowa

Ulepszanie i automatyzowanie procesów produkcyjnych to skuteczny sposób na podniesienie wydajności i jakości produkcji. Po takie rozwiązania mogą sięgać przedsiębiorstwa z każdej branży.

Czytaj dalej

Energetyka jądrowa – zeroemisyjne źródło energii elektrycznej

energetyka jądrowa

Podczas szczytu klimatycznego COP24 w Katowicach zaproponowano wiele innowacyjnych rozwiązań i określono wyzwania polskiej energetyki na najbliższe dekady. Do 2033 roku Polska ma zacząć inwestować w energię jądrową, a pierwszy blok mocy ma mieć około 1,5 GW.

Czytaj dalej

Koniec ery węgla w Polsce?

koniec-ery-wegla

Pakiet katowicki przyjęty na niedawnym szczycie COP24 w Katowicach jest, według wicepremiera Jarosława Gowina, szansą na połączenie racji ekologicznych z rozwojem gospodarczym. Pomimo silnej pozycji węgla w Polsce, rząd chce stale unowocześniać sektor energetyczny.

Czytaj dalej

Za 10 lat Polska będzie wolna od smogu?

smog w polsce

Po dziesięciu latach co najmniej 80 proc. domów jednorodzinnych będzie emitować czyste spaliny z ogrzewania – zapowiedział minister środowiska Henryk Kowalczyk.

Czytaj dalej

Poznaj nas: Bartek z Działu IT

Bartosz Kliński

Bartek pracuje w dziale informatycznym od 10 lat. Dlaczego wybrał Mazel i dlaczego został tu tak długo? Przeczytajcie w pierwszej odsłonie cyklu Poznaj nas.

Czytaj dalej

Połączmy siły! Zbieramy dary dla „Szlachetnej Paczki”

Witajcie, w ramach integracji pracowników MAZELa dział DRZ chciałby zachęcić Was do wsparcia akcji „Szlachetna Paczka”. Jeśli Wam też taka potrzeba pomocy w duszy gra, każdy chętny będzie mógł przekazać dobrowolną kwotę bądź rzeczy materialne na cel „Szlachetnej Paczki”.

Czytaj dalej

Rywalizacja Nowej Pracy: Mazel na 2. miejscu!

kręgle nowa praca mazel

W sobotę, 17 listopada, najlepsi z najlepszych w grze w kręgle z czterech firm inicjatywy Nowa Praca spotkało się w kręgielni Bowling Club w Zielonej Górze. Nie brakowało sportowych emocji, prawdziwego ducha walki, ale też humoru i doskonałych nastrojów.

Czytaj dalej

Mazel na I Forum Wsparcia Polskiego Biznesu za Granicą

henryk mazurkiewicz mazel

25 października br. odbyło się forum zorganizowane przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu. Wydarzenie zgromadziło aż 6 tys. przedsiębiorców, w tym naszą firmę, którą reprezentował nasz Prezes, Henryk Mazurkiewicz.

Czytaj dalej

Październikowe szkolenia w Mazel

Kolejne szkolenie SEP w Mazel

Szkoleniowej jesieni ciąg dalszy. W październiku przeszliśmy aż trzy szkolenia, w tym jedno wyjazdowe. Przeszkoliliśmy zarówno pracowników operacyjnych jak i kadrę kierowniczą.

Czytaj dalej

Co wiesz o gazie ziemnym?

gaz ziemny

Walka ze smogiem doprowadzi do podniesienia popytu na gaz – zapowiedział minister środowiska. Z tego względu program edukacyjny, który rozpoczyna Polska Spółka Gazownictwa oraz Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza, może okazać się szczególnie ważna. Gaz Ziemny – Pewnie i bezpiecznie PSG rozpoczyna kampanię pod hasłem „Gaz Ziemny – Pewnie i bezpiecznie”, która ma rozpowszechniać wiedzę…

Czytaj dalej

Nagroda dla Mazel na Kongresie Gospodarczym

kongres gospodarczy lubuskie 2018 nagrody gospodarcze mazel

Kongres Gospodarczy – Lubuskie 2018 to ważne wydarzenie w naszym regionie. Podczas trzech dni spotkań, rozmów i wymiany doświadczeń przedsiębiorcy, samorządowcy oraz przedstawiciele świata nauki wspólnie tworzyli obraz naszej lokalnej gospodarki. Najprężniej rozwijające się firmy otrzymały Nagrodę Gospodarczą od marszałek Elżbiety Anny Polak. W tym zaszczytnym gronie znalazła się również nasza firma. Nagroda Gospodarcza to…

Czytaj dalej

Jesień pod znakiem szkoleń

Mazel szkolenie

Wrzesień w naszej firmie minął pod znakiem szkoleń, ale nie zamierzamy zwalniać. Nasi pracownicy już teraz mogą pochwalić się nowymi kwalifikacjami i umiejętnościami.

Czytaj dalej

Odnawialne źródła energii to konieczność

odnawialne źródła energii nowelizacja

Po dwóch latach stagnacji polski sektor energetyki odnawialnej w końcu doczekał się nowych regulacji prawnych. 7 czerwca Sejm znowelizował ustawę o OZE.

Czytaj dalej

Elektroenergetyka w Polsce a zmiana klimatu

zmiany klimatyczne elektroenergetyka

Zmieniający się klimat to realne zagrożenie dla mieszkańców planety. Mimo licznych kataklizmów, które miały miejsce tylko w tym roku, polski rząd nadal nie ma planu na przystosowanie systemu energetycznego do nowej sytuacji.

Czytaj dalej

ME ma pomysł, jak wesprzeć odnawialne źródła energii

odnawialne źródła energii nowe rozporządzenie

Jak wesprzeć OZE, nie narażając jednocześnie konsumentów na znaczny wzrost cen? Ministerstwo Energii znalazło rozwiązanie. Chce zwiększyć obowiązek zakupu odnawialnej energii do 19,5 proc. w 2020 r.

Czytaj dalej

Irlandia i Hiszpania wycofują się z węgla

Irlandia i Hiszpania wycofują się z węgla

Odnawialne źródła energii to inwestycja, którą wybiera coraz więcej europejskich krajów. Środki przeznaczane na ten cel znacznie przewyższają rozwój energetyki opartej na węglu. Efektem jest zamykanie kolejnych kopalni i elektrowni węglowych.

Czytaj dalej

Energia w Polsce jest ciągle zbyt droga

energia elektryczna w polsce

Agencja RIA Rating sprawdziła dostępność prądu w 42 krajach Europy. Założeniem badania było zweryfikowanie, ile energii elektrycznej obywatel każdego z badanych państw może nabyć za średnią płacę. Badanie objęło I półrocze 2018 r. W Polsce drożej niż u sąsiadów Wniosek z raportu jest jednoznaczny – koszty pozyskiwania energii przez przeciętnego obywatela Polski są znacznie wyższe…

Czytaj dalej

Pozytywna rekomendacja dla systemu zarządzania spółki Mazel S.A.

mazel certyfikat jakości

Miło nam poinformować, że na podstawie rekomendacji audytora wiodącego oraz dokumentacji z audytu przeprowadzonego w czerwcu, Jednostka Certyfikująca Systemy Zarządzania TÜV Rheinland Cert GmbH stwierdza, że system zarządzania spółki MAZEL S.A. jest zgodny z wymaganiami standardu SCC**, wyd. 2011. Oznacza to, że termin ważności naszego certyfikatu zostaje utrzymany i jest ważny do roku 2019. Certyfikacja…

Czytaj dalej

„Czysta energia” UE a sprawa polska. Czy jesteśmy gotowi na zmiany?

pakiet zimowy energetyka w polsce

Do 2030 r. 32% energii w Unii Europejskiej ma pochodzić z odnawialnych źródeł Energii – takie założenie realizuje przyjęty 30 listopada 2016 r. Pakiet Zimowy. Zgodnie z rozporządzeniem Polska ma w ciągu 10 lat zredukować udział węgla o ok. 20%. Czy to możliwe w państwie, w którym węgiel stabilizuje energetykę? Główne założenia Pakietu Zimowego Rozporządzenie…

Czytaj dalej

Powstaje magazyn energii w województwie opolskim

magazyn energii opolskie

W czwartym kwartale 2019 r. firma Tauron odda do użytku system magazynowania energii elektrycznej powiązany z istniejącą infrastrukturą energetyczną. Ma on charakter pilotażowy i będzie połączony z farmą wiatrową Lipniki o mocy ok. 30 MW. Technologie przechowywania energii coraz popularniejsze Magazynowanie energii elektrycznej ma kluczowe znaczenie dla poprawy bezpieczeństwa energetycznego, stabilizacji systemu oraz rozwoju energetyki…

Czytaj dalej

Spotkanie szkoleniowo-integracyjne w Niesulicach

mazel wyjazd szkoleniowo-integracyjny

Między 14 a 16 czerwca 2018 r. w Niesulicach odbyło się spotkanie podsumowujące program rozwojowy, który trwał w naszej firmie aż cztery miesiące.

Czytaj dalej

,

Otrzymaliśmy licencję certyfikowanego instalatora CobiNet TopLink

mazel

Firma CobiNet potwierdziła nasze kwalifikacje i wręczyła Certyfikat, który obowiązuje przez dwa lata. Dziękujemy za zaufanie!

Czytaj dalej

Instalacje teletechniczne zwiększające bezpieczeństwo

Monitoring CCTV to rozwiązanie, które ma za zadanie podnieść bezpieczeństwo określonego obszaru. Montowany jest w budynkach instytucji publicznych, bankach, ale również na prywatnych posesjach i firmach.

Czytaj dalej

Pracownicy Mazel po godzinach. Rowerowa aktywność

Pracownicy Mazel po godzinach rower

Jak pracownicy naszej firmy odpoczywają po godzinach? Z pewnością aktywnie! Marcin przejechał dystans rowerem prawie 50 km.

Czytaj dalej

System MES i zarządzanie produkcją

Produkcja z systemem MES

Optymalizacja produkcji jest często kluczowa w procesie rozwoju firmy. Dlaczego odpowiednie systemy zarządzania są ważne w obszarze produkcji i jak Mazel pomaga firmom uporać się z tym tematem?

Czytaj dalej

Kolejne szkolenie w Mazel na uprawnienia energetyczne SEP

Kolejne szkolenie SEP w Mazel

W naszej firmie odbyło się kolejne szkolenie. 27 kwietnia nasi pracownicy uczestniczyli w kursie na uprawnienia energetyczne SEP G1, G2, G3.

Czytaj dalej

Mazel podczas Food Truck Fest w Nowej Soli

Mazel podczas Food Truck Fest w Nowej Soli

Cała majówka w nowosolskim Parku Krasnala stała pod znakiem dobrego jedzenia i wyśmienitej zabawy. Nie zabrakło również nas. Majówkę 2018 uznajemy za udaną!

Czytaj dalej

Automatyka budynkowa z korzyścią dla naszego życia

Automatyka budynkowa Mazel

Prawie 40% zużywanej energii na świecie pochłaniają budynki. Rozwiązaniem, które pozwoli na redukcję kosztów eksploatacji i przede wszystkim energii jest zastosowanie automatyki budynków.

Czytaj dalej

Podpisaliśmy porozumienie z Siemens

Mazel inicjatywa Nowa Praca

27 marca zostało podpisane porozumienie między Mazel a Siemens, którego celem jest obustronna promocja i współpraca.

Czytaj dalej

MAZEL na targach pracy w Nowej Soli

Mazel na IV Nowosolskich Targach Pracy i Edukacji

20 marca odbyły się IV Nowosolskie Targi Pracy i Edukacji. W Hali Sportowej CKZiU „Elektryk” spotkało się blisko 50 firm z regionu.

Czytaj dalej

MAZEL na V Międzynarodowym Kongresie Firm Rodzinnych

mazel na kongresie rodzinnym

Właściciele Mazel uczestniczyli w piątej edycji Międzynarodowego Kongresu Firm Rodzinnych, które odbyły się 19-20 marca w Poznaniu.

Czytaj dalej

Robotyzacja stanowisk produkcyjnych. Czy ludzie powinni się bać?

Robotyzacja stanowisk produkcyjnych Mazel

Nowe technologie rozwijają się w oszałamiającym tempie. W najbliższych latach będzie rosła liczba urządzeń, które zautomatyzują wiele obszarów naszego życia. Również w sferze przemysłowej robotyka może wieść prym. Czy to zagrożenie dla ludzi?

Czytaj dalej

Mazel na Targach Pracy Uniwersytetu Zielonogórskiego

Mazel Targi Pracy

14 marca uczestniczyliśmy w największych w regionie Targach Pracy. Wydarzenie odbyło się na Wydziale Mechaniki Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Czytaj dalej

Mazel uczestniczy w Programach z ARR w ramach Lubuskich Bonów Rozwojowych

szkolenia w Mazel Lubuski Bon Rozwojowy

Pracownicy Mazel będą uczestniczyć w dwóch programach szkoleń. To wynik dofinansowania projektów z Agencji Rozwoju Regionalnego. Szkolenia potrwają do czerwca.

Czytaj dalej

,,

Czy elektryczność kiedyś się skończy?

Elektryczność gdy zabraknie

Nasze istnienie jest obecnie oparte na elektryczności. Wykorzystanie energii przyjmujemy za coś pewnego, za coś, co jest dla nas oczywistością i codziennością. Czy potrafilibyśmy bez niej żyć?

Czytaj dalej

Mazel uczestniczy w inicjatywie Nowa Praca

Mazel inicjatywa Nowa Praca

Nowa Praca to projekt realizowany przez kilka przedsiębiorstw z nowosolskiej strefy ekonomicznej. Mazel aktywnie w nim uczestniczy.

Czytaj dalej

Elektrycy i ciepłownicy Mazel po szkoleniu

MAzel szkolenie pracowników

Podczas zamkniętego szkolenia nasi pracownicy odnowili swoje uprawnienia elektroenergetyczne. Dodatkowe kursy i utrwalanie wiedzy pracowników to istotny punkt w rozwoju firmy Mazel.

Czytaj dalej

,

30-lecie Mazela pełne atrakcji

30-lecie Mazel

W pierwszy weekend września pracownicy Mazel bawili się wspólnie na pikniku zorganizowanym z okazji 30-lecia istnienia firmy. Nie brakowało śmiechu, głośnych rozmów, wspólnych zabaw i atrakcji dla całych rodzin.

Czytaj dalej

,

Pracownicy Mazel z benefitami

mazel pracownicy benefit

Aktywność fizyczna cieszy się ogromnym zainteresowaniem i słusznie, bo eliminuje skutki stresu i poprawia humor. Mamy nadzieję, że taka forma spędzania wolnego czasu sprawi radość naszym pracownikom, dla których przygotowaliśmy karty MultiSport.

Czytaj dalej

RECEPCJA / MAZEL

Kontakt z Działem

Ilona Kwasińska
Ilona Kwasińska
  • +48 68 45 70 100

  • +48 68 45 70 100

  • biuro@mazel.pl

DANE REJESTROWE
DO FAKTURY

ZIELONA GÓRA

Mazel S. A.
ul. Piaskowa 2A
65-209 Zielona Góra
NIP: 929-009-44-21

  • +48 68 45 70 100

  • +48 68 45 70 101

  • biuro@mazel.pl

LOKALIZACJA FIRMY
ADRES DO KORESPONDENCJI

NOWA SÓL

Mazel S. A.
ul. Inżynierska 3
67-100 Nowa Sól