Produkcja z systemem MES

System MES i zarządzanie produkcją

Optymalizacja produkcji jest często kluczowa w procesie rozwoju firmy. Dlaczego odpowiednie systemy zarządzania są ważne w obszarze produkcji i jak Mazel pomaga firmom uporać się z tym tematem?

Obsługujemy duże firmy oraz inwestycje, dostarczając Klientom kompleksowe usługi z zakresu instalacji elektrycznych, automatyki przemysłowej i energetyki zawodowej. Zdobyte przez lata doświadczenie pomogło nam wzmocnić zespół naszych fachowców oraz zdobyć wiedzę w obszarach, które obecnie są istotne z punktu widzenia rozwoju wielu firm. Automatyka przemysłowa, robotyka i usprawnienie produkcji są tematami, które obecnie działają na wyobraźnię wielu menadżerów w przemyśle, a dla Mazel są obszarem wskazującym nowe kierunki pracy, w których czujemy się bardzo dobrze.

Usługi Mazel obejmują wdrażanie systemów wspierających automatykę przemysłową

To, jak ważna jest optymalizacja produkcji świadczy fakt coraz częstszych zakupów przez firmy odpowiednich systemów do zarządzania, wśród nich można wyróżnić systemy ERP czy systemy zarządzania produkcją MES, dedykowane szczególnie dla firm produkcyjnych. Dzięki takim narzędziom i nowoczesnym technologiom przedsiębiorstwo produkcyjne może zmniejszyć ilość braków i błędów, polepszyć ciągłość pracy i wykorzystanie dostępnych zasobów, a przede wszystkim wesprzeć cały proces zarządzania. Takie systemy są obecnie łączone z technologiami automatyki przemysłowej. Nasi pracownicy implementują systemy zarządzania produkcją MES a także programują roboty KUKA i FANUC.

Zarządzanie produkcją system mes

Czym jest MES i dlaczego warto go mieć w firmie produkcyjnej?

Wydajność i monitoring produkcji? Z systemem MES jest to możliwe. Jest to nic innego jak System Realizacji Produkcji, w którym rozwiązaniami są technologie informatyczne połączone z elementami automatyki, służące do monitorowania procesów produkcyjnych. Dzięki temu system uzyskuje odpowiednie informacje a użytkownik może jest odczytywać w czasie rzeczywistym i na bieżąco reagować na różne zdarzenia. Umożliwia to również podejmowanie konkretnych i najlepszych, z punktu widzeniu produkcji w zakładzie, decyzji.

Korzystając z systemu zarządzania produkcją MES kierownik produkcji jest w stanie zaplanować zlecenia, aby zwiększyć efektywność pracy, skrócić jej czas, obniżyć przy tym koszty, wyeliminować błędy i przestoje czy zwiększyć produktywność maszyn. Wszystkie działania kierują w stronę poprawy jakości produkcji i w efekcie końcowych wyrobów.

 

Mazel

 

System można dostosować do specyfiki dowolnego przedsiębiorstwa, a nowoczesna, otwarta i warstwowa architektura pozwala na dopasowanie do struktury firmy i stosowanych w niej rozwiązań po stronie systemów sterowania HMI/SCADA oraz obszaru biznesowego. W każdym z przypadków zespół Mazel programuje sterowniki oraz wdraża systemy SCADA i HMI w standardzie ZENON, WinCC Flexible, Wonderware InTouch, Freelance, Indusoft.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o możliwościach Mazel w obszarze automatyki przemysłowej czy instalacji elektrycznych zachęcamy do kontaktu.