Instalacje teletechniczne zwiększające bezpieczeństwo

Monitoring CCTV to rozwiązanie, które ma za zadanie podnieść bezpieczeństwo określonego obszaru. Montowany jest w budynkach instytucji publicznych, bankach, ale również na prywatnych posesjach i firmach.

Instalacje teletechniczne typu CCTV (skrót od Closed-Circuit TeleVision) są obecnie coraz powszechniej stosowane. Głównym ich zadaniem jest rejestrowanie obrazu w określonym obszarze, w celu zwiększenia jego bezpieczeństwa. Może to być szkoła, bank, lotnisko, duże zakłady przemysłowe, zespoły budynków, prywatne domy a nawet całe miasta. Takie rozwiązanie pomaga w rozpoznaniu twarzy, tożsamości osób, a nawet może posłużyć do dokładnego odtworzenia przebiegu zdarzeń.

Systemy monitorujące w większych budynkach, halach czy lotniskach mogą również posłużyć do analizy ewentualnego przebiegu ataku terrorystycznego, identyfikacji osób i w przyszłości szybkiego reagowania. Jednym słowem stanowią bardzo ważny element systemu bezpieczeństwa, który jest częścią szerszego pojęcia automatyki przemysłowej. Firma Mazel w swoim obszarze działania wykonuje instalacje bezpieczeństwa i monitoring CCTV.

Coraz chętniej z tego typu systemów wizyjnych korzystają miasta. Monitoring ulic, osiedli, parków czy innych miejsc użyteczności publicznej przyczynia się do zmniejszenia przestępczości. Bezpieczne miasto, to sygnał dla mieszkańców, że ludzie odpowiedzialni za zarządzanie dbają o ich komfort życia. Dzięki monitoringowi służby miejskie mogą szybciej i sprawniej reagować na określone zdarzenia.

instalacje teletechniczne cctv monitoring hal produkcyjnych

Instalacje teletechniczne CCTV zwiększają bezpieczeństwo

Instytucje, firmy oraz osoby prywatne, które decydują się na tego typu instalację teletechniczną w znacznym stopniu zwiększają swoje bezpieczeństwo. Wg statystyk skuteczność nadzoru przy systemach CCTV jest bardzo duża. W miejscach, gdzie zagęszczenie kamer jest wysokie, przestępczość spada niemal o połowę, w porównaniu z miejscami, gdzie takiego systemu się nie stosuje.

Jednak systemy typu CCTV nie wykorzystuje się tylko i wyłącznie do monitoringu posesji przed ewentualnymi atakami przestępców. Instalacje teletechniczne sprzyjają bezpieczeństwu na halach produkcyjnych w dużych zakładach. Stosując takie rozwiązania przedsiębiorstwa są w stanie wykryć wszelkie nieprawidłowości w działaniu linii zagrażające niebezpieczeństwu. Tym samym zwiększają bezpieczeństwo samych pracowników.

Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze instalacji?

Niska cena inwestycji nie może być głównym kryterium przy wyborze instalacji. Kto myśli o tym, aby zbudować sieć monitoringu obniżając koszty, musi liczyć się z częstymi uszkodzeniami i naprawami takiego sprzętu. Warto postawić na sprawdzonych producentów i firmy, które taką sieć zbudują. Pobłażliwe podejście do tematu może skutkować awariami sieci, co w konsekwencji może prowadzić do włamań, strat czy nawet przestoju w produkcji.

Myśląc o instalacjach bezpieczeństwa i monitoringu CCTV warto skorzystać z usług kompetentnego i doświadczonego zespołu osób, który wykorzystuje odpowiednią technologię. W Mazel możesz liczyć również na udział w uruchomieniu konkretnej instalacji, optymalizacji jej pracy, a także weryfikacji poprawności parametrów.