henryk mazurkiewicz mazel

Mazel na I Forum Wsparcia Polskiego Biznesu za Granicą

25 października br. odbyło się forum zorganizowane przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu. Wydarzenie zgromadziło aż 6 tys. przedsiębiorców, w tym naszą firmę, którą reprezentował nasz Prezes, Henryk Mazurkiewicz.

Zwiększenie ekspansji za granicę priorytetem

Celem forum było zachęcenie polskich przedsiębiorców do większej ekspansji na rynki zagraniczne i to niekoniecznie te europejskie, ale również azjatyckie czy amerykańskie. W tej chwili aż 80 proc. polskiego eksportu koncentruje się na Europie. Przedstawiciele, którzy przybyli na wydarzenie z aż 56 państw, informowali o specyfice rynków za granicą, a także o tym jak nawiązywać kontakty i rozwijać działalność na obcych rynkach.

Spotkania i przydatne warsztaty

Ważnym elementem wydarzenia były merytoryczne warsztaty, odbywające się w 12 pawilonach eksportowych. Zostały one tak zaprojektowane, by zapoznać uczestników z każdym regionem świata. Równie interesujące były panele dyskusyjne, szczególnie panel trzeci poświęcony naszej branży: „Innowacja w sektorach energetycznych w Polsce i na świecie”.

Co dalej?

Podobne spotkania dla naszej firmy są ważne nie tylko ze względu na bliską nam tematykę energetyczną. Jako prężnie rozwijające się przedsiębiorstwo, dążymy do poszerzania własnych horyzontów oraz obszarów działalności. Poznanie zalet polskich firm na obcych rynkach, rozmowy o innowacyjnych rozwiązaniach, a także warsztaty o tym, jak funkcjonują gospodarki zagranicznych krajów to dla nas nieoceniona wiedza, którą z pewnością wykorzystamy planując dalszy rozwój.