automatyka przemysłowa

Co automatyka przemysłowa może dać twojej firmie?

Ulepszanie i automatyzowanie procesów produkcyjnych to skuteczny sposób na podniesienie wydajności i jakości produkcji. Po takie rozwiązania mogą sięgać przedsiębiorstwa z każdej branży.

Czym jest automatyka przemysłowa?

Automatyka przemysłowa to inaczej automatyzowanie i komputeryzowanie procesów. Jej celem jest wprowadzenie maszyn tam, gdzie czynności są powtarzalne. Dzięki temu udział człowieka się zmniejsza, co ogranicza ryzyko błędów czy wypadków przy pracy, ale również pozwala na zwiększenie produkcji.

By spełniać swoje cele, automatyka przemysłowa posługuje się specjalnym oprogramowaniem komputerowym, które steruje maszynami. Razem z urządzeniami, oprogramowanie realizuje scenariusz produkcji i kontroluje wszystkie zachodzące podczas niej procesy.

Jakie są zalety automatyki przemysłowej?

W czasach wzmożonej produkcji przemysłowej automatyka zyskuje coraz większe znaczenie i jest niezbędnym elementem każdego innowacyjnego przedsiębiorstwa. Odpowiednio dobrane rozwiązania, poprawnie skonfigurowane i zaprogramowane pozwalają zakładom:

  • zwiększyć produkcję przy jednoczesnym obniżeniu kosztów,
  • poprawić wydajność produkcji,
  • podnieść jakość oferowanych produktów,
  • dostarczać informacji o usterkach,
  • lepiej monitorować szybkość pracy i koszty,
  • ograniczyć ilość niewykorzystanych materiałów,
  • zapewnić lepsze bezpieczeństwo pracy,
  • uniknąć błędów i usterek wynikających z nieuwagi.

Automatyka przemysłowa umożliwia tworzenie zaawansowanych linii produkcyjnych, w których większość procesów jest zmechanizowana. Rozwój technologiczny sprawił, że współczesne maszyny są niezwykle wydajne, nowoczesne, a także ekonomiczne. Jest to zatem inwestycja, która z pewnością się opłaca.

Jak przebiega wdrożenie automatyki przemysłowej w zakładzie?

Dla przedsiębiorstw, które chcą poprawić swoje obroty i zwiększyć konkurencyjność, prowadzimy kompleksową ofertę projektowania i wdrażania systemów automatyki przemysłowej. Obejmuje ona:

Przygotowanie koncepcji. To ważny etap, który poświęcamy dokładnemu zapoznaniu się z działaniem przedsiębiorstwa, procesami, jakie w nim zachodzą oraz potrzebami i oczekiwanymi rezultatami. Na tej podstawie przygotowujemy się do kolejnych etapów usługi.

Projekt. Usługa obejmuje zarówno projektu wykonawczy, jak i podwykonawczy. Do przygotowania dokumentów wykorzystujemy najnowsze technologie, jakie oferują narzędzia EPLAN oraz AutoCAD.

Wizualizacja. Pełne efekty prac pozwala prześledzić dobrze przygotowana wizualizacja, dzięki której planowane zmiany są bardziej widoczne i łatwiejsze do omówienia.

Programowanie. Właściwe działanie każdego systemu automatyki przemysłowej gwarantuje odpowiednie jego zaprogramowanie. Specjalizujemy się w programowaniu sterowników PLC, central PPOŻ, inteligentnych budynków KNX, kontroli dostępu oraz SSWIN.

Dostawa. Jako element usługi dostarczamy i montujemy szafy sterownicze, okablowanie, aparaturę pomiarową. Wszystko pod okiem naszych specjalistów, którzy zapewniają profesjonalną, solidną instalację.

Uruchomienie. Końcowy etap to uruchomienie sprzętu i optymalizacja jego pracy. Weryfikujemy poprawność parametrów, która zapewni sprawne działanie instalacji i pełne wykorzystanie jej potencjału.

Serwis. Jesteśmy do dyspozycji naszych klientów nie tylko w trakcie realizacji zlecenia i gwarancji, ale także w okresie pogwarancyjnym. Usługa serwisowa obejmuje pełen zakres prowadzonych prac.