Targi Pracy UZ

Targi Pracy na Uniwersytecie Zielonogórskim

20 marca braliśmy udział w XVII Targach Pracy Uniwersytetu Zielonogórskiego. Pojawiliśmy się tam już po raz kolejny, bo wierzymy w potencjał i zaangażowanie studentów. Może wśród nich znajdzie się ktoś kto zdecyduje się na pracę w naszej firmie? O tym dlaczego warto pojawiać się na takich wydarzeniach zapytaliśmy naszego przedstawiciela, Piotra Goludę.

Dlaczego pojawiacie się na targach i czego na nich szukacie?

Szukamy pracowników, ludzi technicznych – automatyków, projektantów instalacji elektrycznych, elektromonterów, kosztorysantów. Myślę, że każdy pracownik powinien znaleźć jakieś miejsce dla siebie u nas.

A czy wśród studentów podchodzących do Waszego stanowiska macie z kim rozmawiać? I czy są osoby, które mogłyby pasować do Mazela?

Ponad godzinę, którą tu stoimy przyszło już kilkanaście osób z automatyki, które pytały o naszą firmę. Dużo osób pytało o możliwość stażu u nas.

Widzisz potencjał?

Potencjał jest, jak najbardziej. Jest dużo chętnych, ludzi którzy cały czas poszukują. Dużo osób zastanawia się co dalej – „skończyłem automatykę, czy to rzeczywiście to co chcę robić?”. Widząc jak wygląda nasza firma od środka wiem co możemy zaproponować. Jeśli podejdzie do mnie informatyk jestem w stanie mu powiedzieć, że skoro umie programować to niekoniecznie musi zajmować się u nas informatyką. Idź w kierunku automatyki, programowanie sterowników to może być dla Ciebie dobra droga.

Dużo jest tutaj firm IT. Wy chyba się mocno wyróżniacie?

Możemy poszczycić się nie tylko elektryką, ale też działem automatyki przemysłowej. Czyli coś, co będzie ciągle się rozwijać. Potrzebni będą ludzie, którzy potrafią zajmować się procesami przemysłowymi i automatyzacją. Będziemy dążyć w tym kierunku.