Zachodnie Forum Gospodarcze Mazel

Mazel na Zachodnim Forum Gospodarczym 2019

Na początku października w Zielonej Górze i Nowej Soli odbyła się kolejna edycja Zachodniego Forum Gospodarczego organizowanego przez Organizację Pracodawców Ziemi Lubuskiej. Również braliśmy w nim udział! 

Rozmawiamy o polsko-niemieckiej współpracy

Pierwszy dzień Zachodniego Forum Gospodarczego poświęcony został w całości polsko-niemieckiemu biznesowi i rozwijaniu współpracy między przedsiębiorcami z obu państw. Eksperci i uczestnicy wymieniali się swoimi doświadczeniami i spostrzeżeniami dotyczącymi wyzwań współpracy transgranicznej. Tego dnia panele miały również na celu umożliwienie uczestnikom spotkania się z doświadczonymi ludźmi biznesu, którzy przekazali praktyczną wiedzę, jak inwestować i zaistnieć w Niemczech. Jak co roku podczas ZFG było także miejsce na integrację i networking.

Mazel w Parku Interior

Pojawiliśmy się na Zachodnim Kongresie Innowacji, który zamykał całe wydarzenie i miał miejsce nieopodal, w Parku Technologicznym Interior. Trzeci dzień ZFG poświęcony był sposobom na budowanie efektu synergii pomiędzy dużym, dojrzałym biznesem a startupami. W erze młodych i rozwijających się biznesów, które wkraczają na rynek, ważne jest by wiedzieć jak współpracować. Jeden z paneli był poświęcony także rozwojowi gospodarczemu Polski zachodniej – wyznaczeniu celów rozwojowych i budowaniu kapitału społecznego.