Tomasz Tomiak Dział Realizacji Zagranicznych

Poznaj nas: Tomasz Tomiak

Tomasz Tomiak to kierownik Działu Realizacji Zagranicznych. Czym konkretnie zajmuje się jego dział i jakich pracowników poszukuje? 

Czym zajmujecie się na co dzień w Mazelu?

Wykonujemy instalacje elektryczne, najczęściej w obiektach przemysłowych. Do instalacji elektrycznych zalicza się układanie tras kablowych, układanie kabli, podłączanie tych kabli, wykonywanie oświetlenia zewnętrznego i wewnętrznego, oświetlenia awaryjnego. Jeśli jest taka potrzeba, w zakres prac wchodzi montaż szaf i podrozdzielnic.

Jak dużym zespołem możecie się pochwalić?

W tej chwili za granicą pracuje 70 osób.

Gdzie aktualnie pracujecie?

Naszym głównym rynkiem zagranicznym są Niemcy. Aktualnie jesteśmy też w krajach Beneluksu, mamy też epizody w innych krajach europejskich. Chcielibyśmy znaleźć się też w Skandynawii – jest to ciekawy i intratny rynek.

W którym momencie realizacji bierze udział Wasz dział?

Różnie – bardzo często wchodzimy na początku instalacji i inwestycji, ponieważ są to instalacje budowlane. W związku z tym, bardzo często wchodzimy do obiektu, kiedy już ta część „surowa” istnieje i wtedy mamy możliwość wykonywania tras kablowych, a później układania na nich kabli.

Jak dużo inwestycji jest jeszcze w trakcie realizacji?

W tej chwili pracujemy na 11 budowach w Niemczech i jednej budowie w Belgii.

Kogo poszukujecie do swojego zespołu?

Najbardziej potrzebujemy elektryków ze znajomością języka niemieckiego. Ze względu na fakt, że takich osób jest mało, dajemy też szansę innym – bardzo chętnie przyjmiemy osobę z językiem niemieckim, która potrafi robić cokolwiek w branży technicznej lub ma zdolności manualne. Zatrudniamy też pomocników elektryków, albo też pracowników, którzy specjalizują siętylko i wyłącznie w trasach kablowych. Są to raczej pracownicy z umiejętnościami ślusarskimi.

Jesteś osobą, o której rozmawiamy? Sprawdź naszą zakładkę KARIERA.