Dlaczego warto postawić na rozwój zawodowy?

Dlaczego warto postawić na rozwój zawodowy?

Pracownik, który nie rozwija swoich kompetencji i nie poszerza swojej wiedzy, działa nie tylko na swoją niekorzyść, ale także firmy, w której pracuje. Nie bez powodu mówią, że stanie w miejscu jest równoznaczne z cofaniem się. Dowiedz się, dlaczego rozwój zawodowy jest tak ważny i jak najlepiej go zaplanować.

Rozwój zawodowy – korzyści i cena

Uzupełnianie wiedzy i nabywanie nowych umiejętności niesie za sobą korzyści, które dla wielu pracowników są motywacją do nieustannego rozwoju zawodowego. Może to być awans w pracy, atrakcyjne wynagrodzenie, premie lub zdobycie wysokiego stanowiska w innej firmie. Do tego zyskujemy satysfakcję, pewność siebie oraz wyższe kompetencje. Jednak nic nie przychodzi łatwo. Rozwój zawodowy wymaga zaangażowania. Im więcej czasu poświęcimy na kursy, szkolenia, czytanie lektury branżowej, tym większe szanse mamy na osiągnięcie postawionego przez nas celu. Dlatego cały proces warto przeanalizować i zaplanować.

Jak zaplanować rozwój zawodowy

Ocena swojej sytuacji zawodowej to pierwszy krok to wymarzonego sukcesu. Przemyśl, co potrafisz, co chcesz robić i czy obecna praca daje Ci możliwość rozwoju. Następnie przejdź do zaplanowania ścieżki kariery. Określ, dokąd zmierzasz i co musisz zrobić, aby tam dotrzeć. Skup się na konkretach – będzie Ci łatwiej zwizualizować tę drogę i osiągnąć sukces. Jeśli powinieneś odbyć szkolenie lub kurs, znajdź dogodną ofertę i zapisz się już teraz. Ten punkt możesz także omówić ze swoim przełożonym. Może firma zorganizowałaby warsztaty dla większej liczby pracowników?

Ułożenie harmonogramu działań oraz nadanie im terminów pomoże w usystematyzowaniu Twoich założeń. Możesz także wyznaczyć sobie cele długoterminowe i krótkoterminowe. Dzięki temu skupisz się na priorytetach i nie zgubimy się po drodze.

Realizacja poszczególnych etapów także ma pozytywny wpływ na nasz charakter – stajemy się odpowiedzialni, zdeterminowani i lepiej zorganizowani. Jesteśmy w stanie określić własne mocne i słabe strony, poznajemy swoje możliwości.

Kariera w Mazelu – poznaj naszych pracowników

W Mazelu dbamy o pracowników i ich rozwój zawodowy. Dajemy im możliwość znalezienia miejsca, w którym będą się spełniać. Jedną z takich osób jest Piotr Goluda, kierownik działu prefabrykacji. Zanim objął to stanowisko, pracował jako monter w tym samym dziale oraz jako asystent projektanta. Zmiany wynikały z chęci rozwoju zawodowego i realizacji własnych małych celów. Sam przyznaje, że teraz robi to, co lubi.

Klaudia Randla, asystentka projektanta, pracuje w Mazelu od sierpnia 2016 r. Lubi swoją pracę i chwali sobie atmosferę w firmie. Ma jasno określone priorytety i plan rozwoju zawodowego. Gdy skończy studia magisterskie, zamierza zrobić uprawnienia projektowe. Wie, ze przed nią jeszcze długa droga, ale wierzymy, że osiągnie swój cel. Mocno trzymamy kciuki!

Rozwój zawodowy pracowników to klucz do sukcesu firmy

Każdą firmę tworzą ludzie. To ich wysokie kompetencje i zaangażowanie pomagają w osiąganiu sukcesów w branży oraz zdobywaniu intratnych kontraktów. W Mazelu stawiamy na rozwój naszych pracowników. Szukasz stabilnego miejsca pracy? Zobacz nasze oferty pracy.