Centrum Zdrowia Matki i Dziecka

Jak powstawało Centrum Zdrowia Matki i Dziecka w Zielonej Górze

W Zielonej Górze powstaje nowoczesne Centrum Zdrowia Matki i Dziecka, które już w 2021 r. przyjmie pierwszych pacjentów. To jedna z realizacji, z których szczególnie jesteśmy dumni właśnie ze względu na charakter placówki.

Tylko w 2017 roku z opieki zielonogórskiego szpitala skorzystało prawie 10 tysięcy dzieci, a drugie tyle odwiedziło poradnie i izby przyjęć. To także szpital z największą liczbą urodzeń w województwie lubuskim. Dlatego budowa placówki dedykowanej tylko najmłodszym pacjentom była kwestią czasu. 23 września 2018 r. nastąpiło uroczyste wbicie łopaty na budowie nowoczesnego Centrum Zdrowia Matki i Dziecka. Cała inwestycja jest warta ponad 112 mln zł.

Centrum Zdrowia Matki i Dziecka

Szpital, na który wszyscy od dawna czekali

Centrum Zdrowia Matki i Dziecka w Zielonej Górze ma zapewnić kompleksową opiekę medyczną na europejskim poziomie. Z usług szpitala skorzystają kobiety ciężarne oraz dzieci w wieku do 18 lat. Do ich dyspozycji będzie 6 oddziałów i ponad 170 łóżek. Na pacjentów będą czekać sale jedno- i dwuosobowe z możliwością dostawienia łóżka dla rodzica. Na każdym oddziale znajdą się dwa pokoje hotelowe dla rodziców lub opiekunów, pokoje socjalne oraz pokoje dla mam karmiących.

Centrum Zdrowia Matki i Dziecka

Zakres prac Mazela w CZMiD

W budowie zielonogórskiego Centrum Zdrowia Matki i Dziecka braliśmy czynny udział. W trakcie prac byliśmy odpowiedzialni za wyposażenie nowej stacji transformatorowej zasilającej szpital oraz część istniejących oddziałów szpitalnych. Zajęliśmy się prefabrykacją, dostawą i montażem rozdzielnic nN 3200A produkcji EATON. Dostarczyliśmy i zamontowaliśmy rozdzielnicę 5-polowej SN 8DJH produkcji Siemens, dwa transformatory 1600kVA produkcji GBE oraz agregaty prądotwórcze 900kVA i 400kVA. Opracowaliśmy i uruchomiliśmy dedykowane układy automatyki SZR. Do naszych zadań należała również instalacja uziemiająca, instalacja potrzeb własnych, instalacja wentylacji oraz budowa linii kablowych SN zasilających nową stację trafo.

Centrum Zdrowia Matki i Dziecka

Trzymamy kciuki za dalsze prace i inwestycje!

Centrum Zdrowia Matki i Dziecka zapewni komfortowe warunki, nowoczesny sprzęt oraz dostęp do specjalistów. To także skoncentrowanie różnych specjalizacji w jednym miejscu, co znacząco poprawi jakość leczenia dzieci i kobiet w ciąży. Mamy nadzieję, że prace będą szły zgodnie zgodnie z planem i szpital ruszy już na początku przyszłego roku.