Przyjdź do nas na praktyki!

Chcesz produktywnie wykorzystać wakacje? Zapraszamy na praktyki! Okres między semestrami to dobry czas nie tylko na odpoczynek, ale także na rozwój! Szkol się pod okiem najlepszych, zdobywaj wiedzę i doświadczenie.

To Twój czas!

Jeśli czytasz ten wpis, prawdopodobnie szukasz możliwości odbycia praktyk zawodowych. I słusznie! Młodość to najlepszy czas na eksperymentowanie w sprawach zawodowych!

Prawdopodobnie jeszcze nie do końca wiesz, czym chciałbyś się zajmować w przyszłości. Rozważasz kilka możliwości, jedne przemawiają do Ciebie bardziej, inne mniej. Jak znaleźć to, co naprawdę będzie Ci się podobać?

Przede wszystkim – daj sobie czas. Szkoła średnia i studia to ważne lata – to nie tylko czas na edukację, ale też na poznawanie samego siebie. Szukaj swoich pasji, sprawdzaj co naprawdę Cię kręci i jakie możliwości stoją przed Tobą. Po kilku latach w szkole może okazać się, że profil, który wybrałeś niekoniecznie sprawia Ci radość. Oczywiście może też być zupełnie na odwrót – kierunek, który wybrałeś okaże się strzałem w dziesiątkę. Jak dojść do tego, co naprawdę Ci się podoba i ustalić plany na przyszłość? Mamy dla Ciebie kilka porad!

Szukaj doświadczeń i wykorzystuj możliwości

Pamiętaj, że nie musisz od razu pracować w zawodzie, którego się uczysz. Jesteś młody i możesz próbować różnych opcji! Wykorzystaj to, że świat stoi przed Tobą otworem. Co możesz zrobić by się rozwijać?

  • zapisz się na dodatkowe zajęcia,
  • zostań wolontariuszem w fundacji lub stowarzyszeniu,
  • poszukaj wakacyjnej praktyki,
  • podejmij pracę sezonową,
  • wyjedź za granicę na wymianę studencką.

W obecnych czasach Twoje możliwości są niemal nieograniczone! Każda dodatkowa aktywność podejmowana przez Ciebie, pozwoli Ci lepiej poznać siebie i zrozumieć, co chciałbyś robić w przyszłości. Dzięki temu będziesz odkrywać swoje mocne strony i nauczysz się określać swoje cele i plany. Zgromadzone doświadczenie pozwoli Ci nauczyć się swojej wartości.

Zmień wiedzę w praktyczne umiejętności

Wiedza i zgromadzone doświadczenie to Twoja przewaga na rynku pracy. Po gromadzeniu doświadczenia, zdobywaniu wiedzy teoretycznej, czas na stronę praktyczną! Znajdź firmę, która chętnie przyjmie Cię na praktyki, staż lub do pracy i zdobywaj nowe umiejętności, które przydadzą Ci się w przyszłości.

W naszej firmie chętnie współpracujemy z młodymi i ambitnymi uczniami, którzy mają chęć się rozwijać. Podczas praktyk zawodowych uczniowie mogą poznać strukturę firmy, schemat jej funkcjonowania i codzienne obowiązki, które łączą się z pracą w Mazelu. Chętnie pokazujemy jakie zadania realizuje się w branży elektrycznej i elektroenergetycznej. To, czego młode pokolenie może się od nas nauczyć to przede wszystkim pracowitość, ambitne podejście do wyzwań i niezbędna wiedza teoretyczna oraz praktyczna.

Szukasz miejsca na praktyki zawodowe? Napisz do nas na praca@mazel.pl i spędź z nami wakacje!

Poznaj Wirginię, naszą stażystkę!

Szukając praktyk, możesz wziąć przykład z naszej stażystki, Wirginii. Wirginia jest uczennicą CKZIU Elektryk w Nowej Soli na profilu Technik Ekonomista. O możliwości odbycia stażu dowiedziała się właśnie ze szkoły. Jako przyszły ekonomista, Wirginia odbywała staż w kilku działach, tak by jak najlepiej poznać różne aspekty funkcjonowania firmy. Podczas 150 godzin spędzonych w Mazelu, Wirginia poznała praktyczne aspekty pracy biurowej odbywając staż w dziale Kadr, Księgowości, Oferowania oraz w recepcji.

Wirginii życzymy samych sukcesów – ukończenia szkoły z wyróżnieniem i znalezienia swojej ścieżki kariery! Mamy nadzieję, że czas spędzony w Mazelu chociaż trochę pomógł w wyborze ścieżki zawodowej. Powodzenia!

praktyki nowa sól mazel