jak wygląda proces rekrutacji mazel

Jak wyglądają etapy rekrutacji w Mazelu?

Jak w każdej firmie, proces rekrutacji ma u nas swoje poszczególne etapy. Twoje CV nie leży schowane głęboko w szafce – intensywnie nad nim pracujemy! Zobacz, jak wygląda nasz proces rekrutacji i zaaplikuj na wolne stanowisko.

Rekrutacja krok po kroku

Chociaż bierzesz czynny udział w rekrutacji tylko na poziomie kilku etapów, ten proces jest zdecydowanie dłuższy i bardziej skomplikowany. Zdarza się oczywiście, że już po pierwszym etapie podejmujemy decyzję o zatrudnieniu kandydata, chociaż to sytuacja bardzo rzadka. Jak wygląda nasz proces rekrutacji?

Przygotowanie oferty pracy

To pierwszy etap rekrutacji dla nas – tutaj zaczyna się cała praca rekruterów i proces pozyskiwania kandydatów. Oczywiście pierwszym zadaniem jest ustalenie profilu kandydata na dane stanowisko oraz przygotowanie oferty, która będzie trafiać do odpowiednich osób, które mogą nadawać się do naszego zespołu.

Oferty pracy zwykle umieszczamy na naszej stronie internetowej w zakładce KARIERA oraz na portalu NOWA PRACA. Do udostępniania naszych ofert używamy także mediów społecznościowych – to w dzisiejszych czasach jedno z najważniejszych źródeł informacji! Oprócz tego stawiamy na tradycyjne portale, których działalność poświęcona jest wyłącznie rekrutacji. A ty, jak tu trafiłeś? 😉

Przeczytaj również: Dlaczego warto postawić na rozwój zawodowy?

Spływające CV

Oferty pracy dodane w każde możliwe miejsce, teraz wystarczy odrobina cierpliwości. Po kilku dniach zaczynamy otrzymywać CV i listy motywacyjne – w tym być może Twoje zgłoszenie. Co dzieje się z trafiającymi na nasze skrzynki wiadomościami?

Drugi etap rekrutacji to nic innego jak selekcja i weryfikacja CV. Głównym celem selekcji jest odrzucenie tych osób, które na pewno nie spełniają naszych kryteriów – nie mają określonego wykształcenia, poziomu znajomości języka czy długości doświadczenia. To, że Twoje CV zostanie odrzucone na tym etapie rekrutacji to jeszcze żadna tragedia! Jeśli wyraziłeś na to swoją zgodę w CV, pozostawiamy Twoją aplikację w naszej bazie celem wykorzystania jej przy kolejnych rekrutacjach.

Po selekcji przychodzi czas na weryfikację CV. Pozwala na potwierdzić, czy to, co kandydat wpisał w swój życiorys jest prawdziwe i zgadza się z naszymi oczekiwaniami. Weryfikacja może być przeprowadzona za pomocą rozmowy telefonicznej, analizy zadania rekrutacyjnego czy też testu wiedzy, jeśli naprawdę jest to konieczne. Najczęściej do weryfikacji dochodzi także podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

Przeczytaj również: Jak wygląda praca zespołu prefabrykacji rozdzielnic?

Spotkamy się?

Kolejny etap rekrutacji to spotkanie rekrutacyjne. Jeśli CV kandydata jest na tyle interesujące i pasuje do naszych oczekiwań, proponujemy mu wizytę w naszej firmie (aktualnie większość rozmów kwalifikacyjnych odbywamy telefonicznie ze względu na pandemię).

To ważny etap – masz szansę zrobić na rekruterach dobre pierwsze wrażenie. Będziemy rozmawiać o Twoich umiejętnościach, doświadczeniach i zainteresowaniu. Sprawdzimy, czy to, co wpisałeś w CV jest prawdziwe. Naszym zadaniem podczas rozmowy kwalifikacyjnej jest zweryfikowanie tego, co napisałeś. To także moment na poznanie Twoich oczekiwań – ile chciałbyś zarabiać, gdzie widzisz siebie za kilka lat i czy wiążesz swoją przyszłość z naszą firmą.

Czas na zastanowienie się

To ten wycinek rekrutacji, w którym nie bierzesz udziału. Po spotkaniu rekruter przygotowuje krótki raport rekomendacyjny, w którym analizowane są Twoje umiejętności i zdolność do pracy oraz to, jak wypadasz na tle konkurencji.

Na tym etapie rekrutacji możemy zaakceptować Twoją kandydaturę, odrzucić ją lub skierować do kolejnego etapu (jeśli taki istnieje w danej rekrutacji).

Ostatnia prosta

Dostajesz informację o naszym zainteresowaniu Twoją kandydaturą! Co wtedy? Zaczynamy etap, w którym ustalamy szczegóły Twojej umowy o pracę. Określamy datę rozpoczęcia pracy, wynagrodzenie i jego elementy składowe, a także inne dodatki, do jakich będziesz miał prawo. Oprócz tego rozmawiamy merytorycznie o zakresie Twoich obowiązków oraz wszelkich kwestiach dotyczących pracy. Masz kilka dni na podjęcie decyzji, a później… witaj na pokładzie 😉

Zobacz najnowsze oferty pracy i dołącz do nas >>