Finał Szlachetnej Paczki 2020

W tym roku postanowiliśmy zrobić coś pięknego! Z inicjatywy naszych kolegów z działu realizacji zagranicznych, wzięliśmy udział w Szlachetnej Paczce. Nie raz przekonaliśmy się, że w Mazelu siła – i teraz było podobnie!

Pomagamy potrzebującym

Przygotowania do akcji zaczęliśmy już pod koniec listopada. Wybraliśmy rodzinę, ustaliliśmy podział obowiązków i zaczęliśmy zbierać najpotrzebniejsze rzeczy dla naszych podopiecznych. W tym roku postanowiliśmy pomóc młodej mamie z dwójką dzieci, która robi wszystko, by zapewnić swojej rodzinie jak najlepszą przyszłość.

Wspólnymi siłami udało nam się przygotować 25 kartonów wypełnionych żywnością, środkami czystości, odzieżą oraz artykułami szkolnymi, zabawkami i innymi prezentami. Poza przygotowaną listą sprezentowaliśmy rodzinie tablet oraz podarowaliśmy bony do sklepów Kaufland i Biedronka.

Niestety w tym roku ze względu na pandemię nie mogliśmy osobiście przekazać paczek rodzinie. Zrobiła to za nas wolontariuszka Szlachetnej Paczki, która przekazała także nasz filmik z życzeniami. Oto relacja Pani Kai z przekazania paczek rodzinie.

Relacja ze spotkania z Rodziną przy wręczeniu paczki

Pani Marta kończyła przygotowywanie obiadu, gdy wraz z wolontariuszami wnieśliśmy pierwsze paczki. Zaskoczenie malujące się na jej twarzy szybko ustąpiło niedowierzaniu, gdy niewielki pokój zapełniał się paczkami.

Staś i Mikołaj machali nam przez okna, gdy wyciągaliśmy pudła z samochodu. Do rozpakowywania nie trzeba było nikogo zachęcać, chłopcy zrywali energicznie kolorowy papier ze wszystkich paczek. Gdy otworzyli te ze szczególnymi podarunkami euforia osiągnęła szczyt. Staś na widok misia zaczął piszczeć z radości i mocno się w niego wtulił. Mikołaj po rozpakowaniu samochodu powiedział, że zawsze o takim marzył. Z pomocą mamy uruchomił go i jeździł po całym pokoju.

Pani Marta starała się powstrzymać łzy wzruszenia cisnące jej się do oczu. Nie mogła uwierzyć w to, jak ogromną pomoc otrzymała wraz z dziećmi. Swój prezent otwierała nieśmiało, z zaciekawieniem, towarzyszył jej radosny chaos wywołany przez chłopców i nowe zabawki. Na widok książek zażartowała, że położy dzieci wcześniej i nie zaśnie w nocy, bo będzie chciała je przeczytać. Nowe garnki i patelnię oglądała bardzo ostrożnie powtarzając jakie są piękne. Atmosfera wzruszenia i radości pogłębiła się podczas oglądania życzeń nagranych przez Mazel. Łzy nie dały się już dłużej powstrzymać. Pani Marta zaniemówiła na kilka długich minut. Ten dzień pełen radości i wzruszeń na pewno długo pozostanie w pamięci obdarowanej rodziny.  

Słowo od Wolontariusza

Chciałabym Państwu ogromnie podziękować za Państwa zaangażowanie w przygotowanie Paczki, która zmieniła życie rodziny Pani Marty. Współpraca z Państwem była dla mnie ogromną przyjemnością. Niech dobro, które przekazali Państwo w postaci paczek dla potrzebującej rodziny wraca do Państwa w codziennym życiu.

Z całego serca dziękujemy wszystkim zaangażowanym darczyńcom i pomocnikom. To była piękna akcja! Po raz kolejny udowodniliśmy, że w Mazelu siła!